Poleć znajomym

Smoothies z buraczka, gruszki i malin

Jak zbierać punkty?

Autor: (21215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Addio Pomidory

...To połączenie (burak, gruszka, mrożone maliny) jest jak dla mnie idealne. Podpatrzyłam je w jakimś małym wydawnictwie o produktach bio. Można potraktować je jako wyjściowe dla rożnych dalszych kombinacji z buraczkiem w roli głównej. Co uczyniłam. Zamrożona w całości cytryna jest tu moim zdaniem dodatkiem absolutnie niezbędnym. Polecam gorąco...

Składniki

 • 200 g surowych buraków
 • 100 g mrożonych malin*
 • 1 gruszka
 • ½ cytryny**

Sposób przygotowania

 1. 1

  Obieramy buraki. Kroimy na mniejsze cząstki i do sokowirówki.

 2. 2

  Obieramy gruszki, miksujemy je razem z malinami i sokiem z buraków i cytryny.

 3. 3

  Przelewamy do szklanek, podajemy.

 4. Uwagi:

 5. *można użyć mrożonych czerwonych owoców. Ja dodaję jeszcze garść zamrożonych jagód, które według mnie pasują tu idealnie. Takie smoothies smakuje jeszcze lepiej.

 6. **używam całej cytryny. Umytą dokładnie przechowuję w zamrażarce. W razie potrzeby ścieram na tarce w całości i dodaję. W tym przypadku połowę cytryny ze skórką zmiksowałam razem z resztą owoców.

 7. ***tak przyrządzonego napoju nie trzeba dosładzać, jest bardzo ożywczy i daje poczucie energetycznego. Można go doprawić, na przykład pieprzem.

 8. Smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.